Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

MÁJOVÝ SNĚM 

 

Vážení přátelé,

rádi bychom vás jménem organizačního týmu pozvali na další ročník Májového sněmu, který se bude konat  7. - 10. května 2020 na hradě Kurovice.

Vítáni jsou zde všichni, kdo chtějí strávit víkend v počátku 14. století, ať už zde chtějí vyřešit nějaké záležitosti, vidět se s přáteli, či jako doprovod, zbrojný, komorná, umělec nebo duchovní.

Jak již pravděpodobně víte, víkend Májového sněmu je prodloužený, na hrad je tedy možno přijet už ve čtvrtek večer. Program však s ohledem na ty z vás, kdo jedete z velké dálky či nemůžete přijet dříve než v pátek, bude začínat až páteční podvečer - okolo šesté.

Skupina Osudů pro vás připravuje hru pro oživení dění a přiblížení naší doby, tentokráte roku 1315.

Hry jsou jako obvykle dvě. “Velká” hra (“hra urozených”) bude předána jednotlivým šlechticům a bude pravděpodobně hýbat celými družinami, “malá” hra bude vytvořena pro jednotlivé družiníky, a je omezena maximálně na 30 hráčů.

Samozřejmě - pokud nejste přihlášeni do malé hry, nikdo vám nezakazuje do dění se zapojovat. Naopak, čím více vás situace strhne, tím lepší zážitek budeme mít všichni.

Přihlašovat se lze nejpozději  do 15.3. včetně, případně do naplnění kapacity hradu. Přihlášky zaslané po tomto termínu mohou, ale nemusí být akceptovány.

Po pěti letech jsme museli přistoupit k navýšení účastnického poplatku na 600 korun za osobu starší 15 let. Stalo se tak po dlouhých úvahách s ohledem na zvyšující se ceny a věříme, že tento krok přijmete s pochopením.

Pro všechny přihlášené do malé hry je stanoven termín uhrazení poplatku do 10.4.2020. (!) Bylo tak nutné učinit s ohledem na loňský vysoký počet odřeknutí účasti v malé hře několik dní před akcí a zároveň fakt, že navzdory svému názvu je malá hra na přípravu náročnější, protože je zábava tvořena každému takříkajíc na tělo. 

 

PRAVIDLA MÁJOVÉ HRY

Jejich znalost je povinná pro všechny účastníky hry, seniory, zbrojné (obzvlášť část o boji) a silně doporučená i pro ty, kteří se hry aktuálně účastnit neplánují (nikdy nevíte, do čeho se připletete).

Jsou vystavena  na fb Májového sněmu a webu Dvora.

 

JAK SE PŘIHLÁSIT?

DŮM jako celek  (a tedy i jeho členy) přihlašuje n senior pomocí následujícího formuláře. Formulář, spojuje přihlášku k účasti domu na sněmu a přihlášku do urozené hry:

PŘIHLÁŠKA DRUŽIN

Pro podrobnosti stran hry se s vámi poté spojí Osudi (se spoustou z vás jsou stejně v kontaktu dlouhodobě).


DRUŽINÍCI se mohou sami navíc dobrovolně přihlásit do hry určené pro neurozené. Tato přihláška nenahrazuje vaše přihlášení v rámci domu, pouze nám říká, že vy osobně si budete chtít hrát a že pro vás konkrétně připravíme aktivní impulzy do hry.

PŘIHLÁŠKA DO HRY NEUROZENÝCH

Všechny přihlašovací formuláře, odkaz na pravidla a tento úvod naleznete i na stránkách Hradeckého dvora v následujícím odkazu (sekce Články a kalendář).

 

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., odesláním přihlášky souhasíte se zpracováváním osobních údajů sdružením Dvůr královny Alžběty Richenzy, z.s.,  pro účely uskutečnění Májového sněmu , v případě na sněmu pořízených obrazových materiálů pak s jejich použitím pro účely propagace projektu Hradeckého dvora. Předané osobní údaje budou v nezbytně nutné míře uchovány pro další ročníky hry.

 

Užitečné informace

Kurovice, 768 52, okres Kroměříž GPS: 49.2883931N, 17.5167453E