Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

Hradecký dvůr Alžběty Richenzy

MÁJOVÝ SNĚM (10.5. - 12.5. 2019) rozklikni mne
 

Drazí přátelé,

rádi bychom vás jménem naší paní královny a celého organizačního týmu pozvali na Májový sněm, který se bude konat 10.5. - 12.5., jako obvykle na hradě Kurovice.

Přeneseme se do května 1314, kdy královna Alžběta po roce svolává své blízké, přátele a hosty na své sídlo.

Můžeme se těšit na den, kdy se hradecký dvůr sejde na jednom místě. Někteří sem přijedou za diplomatickými cíli, další řešit své osobní záležitosti, někteří Sněm využijí jako příležitost se vidět se svými přáteli a jiní prostě jedou jako doprovod. Třeba bude tento víkend každého, ať šikovné komorné, ostražitého zbrojného, duchovního či hudebníka.

Sobotní večer zasedneme v hodovní síni a zakončíme ho společnou hostinou.

Hru si tentokrát užijeme celou dobu, bez neherních okének bude i večerní hostina.

Skupina Osudů opět připravuje hru, která oživí dění - detaily k přihlášce naleznete níže, připravena bude opět “velká” politická hra pro domy jako takové a “malá”, kam se mohou přihlásit jednotliví družiníci. Ta je z kapacitních důvodů omezena pro prvních 30 přihlášených, další se mohou přihlásit jako náhradníci. V případě zájmu o hru je nutné se přihlásit do 15/3, poté již nedokážeme hru garantovat.

Samozřejmě, život na hradě a v podhradí není omezený pouze pro ty, kteří sem přijeli s cílem něco splnit či dokázat - pokud se budete chtít k dění připojit v průběhu, je to možné.

Harmonogram májového sněmu

PÁTEK

14:00 Příjezd účastníků 

21:30 Úvodní slovo Osudů, začátek kostýmové povinnosti 

22:00 Úvod pro hráče neurozené hry 

SOBOTA

8:00 Ranní bohoslužba, snídaně 

12:30 cca Polední bohoslužba, oběd 

18:30 Večerní bohoslužba, začátek hostiny 

NEDĚLE

9:00 Snídaně

10:30 cca Závěrečné slovo, konec kostýmové povinnosti 

11:00 Odjezd , povolení k vjezdu aut a vynášení nábytku

 

Kostýmová povinnost a hraní rolí začíná Úvodním slovem v pátek ve 21:30 a končí v neděli dopoledne po Závěrečném slovu.

 

Pravidla pro hru

V tomto odkaze naleznete pravidla pro hru. Jejich znalost je povinná pro všechny účastníky hry, seniory, zbrojné (obzvlášť část o boji) a silně doporučená i pro ty, kteří se hry aktuálně účastnit neplánují (nikdy nevíte, do čeho se připletete).

PRAVIDLA PRO HRU

 

Jak se přihlásit?

DŮM je hlášen seniorem pomocí následujícího formuláře. Ten slouží pro přihlášení na Májový sněm jako takový, spojuje přihlášku k účasti domu a přihlášku do urozené hry. Pro hru se s vámi poté spojí Osudi (se spoustou z vás jsou stejně v kontaktu dlouhodobě).

PŘIHLÁŠKA PRO DOMY 

DRUŽINÍCI se mohou dobrovolně přihlásit do hry určené pro neurozené. Tato přihláška nenahrazuje vaše přihlášení v rámci domu, pouze nám říká, že vy osobně si budete chtít hrát a že pro vás konkrétně připravíme aktivní impulzy do hry.

PŘIHLÁŠKA PRO NEUROZENÉ

 

V souladu se zákonem č. 101/2000 Sb., odesláním přihlášky souhlasíte se zpracováváním osobních údajů sdružením Dvůr královny Alžběty Richenzy, z.s.,  pro účely uskutečnění a organizace hry, v případě obrazových materiálů pak pro účely propagace projektu Hradeckého dvora. Předané osobní údaje budou v nezbytně nutné míře uchovány pro další ročník hry.

 

Užitečné informace

Kurovice, 768 52, okres Kroměříž GPS: 49.2883931N, 17.5167453E